Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Młoty wyburzeniowe to praktyczne elektronarzędzia przeznaczone do kruszenia twardych materiałów, np. betonu, marmuru, kamienia. Stanowią funkcjonalne uzupełnienie zestawu narzędzi profesjonalnych ekip budowlano-remontowych. Jak wybrać najlepszy młot wyburzeniowy łączący takie cechy jak wydajność, bezpieczeństwo i komfort pracy?

Co to jest młot wyburzeniowy?

Młoty wyburzeniowe to profesjonalne narzędzia elektryczne przydatne w trakcie prac remontowych związanych z wyburzaniem struktur betonowych. Za ich pomocą można przebić ścianę, usunąć posadzkę lub wykuć drzwi.

Podstawowym parametrem charakteryzującym jakość młota udarowego jest energia udaru. Jej duża wartość gwarantuje skuteczne kruszenie konstrukcji betonowych i wpływa na skrócenie czasu pracy. Duże znaczenie ma także poziom drgań młota wyburzeniowego - ważne by był jak najniższy.

Do czego służy młot udarowy?

Młoty udarowe wykorzystuje się do burzenia ścian oraz skuwania różnorakich powierzchni np. kafelków, tynków, posadzki. Praca z wykorzystaniem młotów wyburzeniowych charakteryzuje się dużym komfortem i wydajnością. Zajmuje znacznie mniej czasu niż stosowanie tradycyjnych narzędzi ręcznych.

Wybierając młot udarowy warto przemyśleć jego zastosowanie. Do amatorskiego użytku domowego w 100% wystarczający będzie uniwersalny młot udarowy o niższych parametrach technicznych niż w przypadku urządzeń profesjonalnych. Dobrym wyborem będą np. młotowiertarki łączące kilka trybów pracy. Modele młotów wyburzeniowych o wyższej mocy i bardziej zaawansowanej budowie charakteryzują się większą funkcjonalnością i wyższą ceną. Wykorzystuje się je w trakcie remontu dróg i burzenia dużych struktur betonowych. Młoty udarowe profesjonalne są zasilane sieciowo oraz przystosowane do codziennego użytku.

mlot-udarowy-mlotowiertarka-2700w-kd3055.jpg

Jak wybrać młot wyburzeniowy?

Wybierając młot wyburzeniowy warto zwrócić uwagę na takie parametry urządzenia jak:

Energia pojedynczego udaru - to podstawowy parametr techniczny informujący o skuteczności działania młota. Młoty wyburzeniowe dostępne na rynku charakteryzują się wartością udaru wynoszącą od kilku do nawet kilkudziesięciu dżuli. Wysoka wartość energii pojedynczego uderzenia zapewnia szybkie i efektywne usuwanie twardych materiałów.

Moc - to informacja o poborze energii elektrycznej przez urządzenie w trakcie pracy. Moc silnika młota wyburzeniowego ma wpływ na jego wydajność i wyznacza zakres prac możliwych do realizacji. Urządzenia o mocy do 1000W są odpowiednie do skuwania płytek i posadzek, natomiast mocniejsze modele stosuje się do usuwania konstrukcji betonowych.

Liczba udarów na minutę - to parametr informujący o szybkości pracy urządzenia. Najbardziej zaawansowane modele młotów wyburzeniowych przekraczają liczbę 4000 uderzeń / minutę.

Prędkość obrotowa - to parametr odnoszący się do młotowiertarek pracujących w trybie wiercenia z lub bez udaru. Warto zadbać by wybrany przez nas model był wyposażony w regulację prędkości, która umożliwi kontrolę pracy i zwiększy jej uniwersalność.

Ile kosztuje młot udarowy?

W zależności od parametrów technicznych oraz przeznaczenia cena młotów wyburzeniowych może się znacząco różnić. W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy modele o wartości kilkuset złotych oraz takie, których cena przekracza 6000 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że młoty udarowe przeznaczone są do realizacji skomplikowanych prac remontowych warto zainwestować w urządzenie wysokiej jakości wyróżniające się dużą funkcjonalnością, niezawodnością i wszechstronnością.

Czy warto zakupić młot wyburzeniowy?

Jeśli planujesz duży remont i zależy Ci na komforcie pracy młot wyburzeniowy jest dobrym wyborem. Znakomicie sprawdza się podczas kruszenia twardych materiałów oraz znacząco skraca czas trwania pracy. Zakup młota udarowego jest szczególnie korzystną opcją dla fachowych ekip remontowych, które często realizują prace związane z usuwaniem różnorakich struktur. Kupno młota w dużym stopniu zwiększa wydajność i efektywność pracy.

Powiązane produkty

Młot udarowy SDS MAX 2800W KD1694 KD1694

444.90 zł

Młot udarowy SDS PLUS 2400W 8J KD3056

409.90 zł

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.