Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Zszywacze automatyczne to funkcjonalne narzędzia ręczne, wykorzystywane przez tapicerów w pracy zawodowej. Warto mieć je także pod ręką także w gospodarstwach domowych, biurach, placówkach edukacyjnych, itp. Jeśli zastanawiasz się jaki pistolet do tapicerowania i jakie zszywki do takera będą najlepsze koniecznie zapoznaj się z tekstem poniżej. Przybliżamy w nim zagadnienia związane z zszywaczami automatycznymi. Zapraszamy do lektury!

Zszywacz automatyczny - co to jest?

Pistolet tapicerski to praktyczne narzędzie przeznaczone do łączenia różnorakich materiałów za pomocą zszywek. Takery automatyczne świetnie radzą sobie nawet z twardymi materiałami m.in. z ich pomocą można przytwierdzić tkaninę do drewna. W odróżnieniu od tradycyjnych zszywaczy biurowych, zszywacze automatyczne w roli zszywek wykorzystują maleńkie gwoździe, tzw. sztyfty. Ich działanie nie wymaga od użytkownika siły fizycznej, dlatego perfekcyjnie sprawdzają się podczas długotrwałej pracy o dużej intensywności. Występują w dwóch wersjach - elektrycznej i pneumatycznej.

Czym się kierować podczas wyboru takera?

Inwestując w zszywacz tapicerski warto zwrócić uwagę na kilka aspektów wpływających na komfort i efektywność pracy.

W pierwszej kolejności należy rozważyć jak często będziemy użytkować narzędzie. W przypadku sporadycznych prac amatorskich doskonale sprawdzą się tańsze modele zszywaczy ręcznych lub młotkowych. Ich obsługa nie jest trudna, są trwałe i odporne na zniszczenia. Jeśli jednak korzystamy z takera często warto przemyśleć zakup bardziej profesjonalnego narzędzia, jakim jest zszywacz elektryczny lub pneumatyczny. Ich obsługa nie wymaga siły fizycznej, działają szybko i mają większe możliwości od modeli ręczny. Są jednak sporo droższe.

Podczas wyboru warto mieć na uwadze także długość magazynka na zszywki. Szczególnie w przypadku pracy seryjnej aspekt ten może mieć duże znaczenie. Zszywacze tapicerskie o długich magazynkach są znacznie bardziej efektywne, ponieważ nie wymagają przerw w pracy na uzupełnienie magazynku zszywkami.

Niekiedy warto także rozważyć zakup takera wielostrzałowego. To urządzenie przeznaczone dla specjalistów pracujących, np. w stolarniach.

zszywacz-tapicerski-taker-elektryczny-gwozdziarka.jpg

Jakie zasilanie do zszywacza?

Zszywacze tapicerskie ręczne to najbardziej podstawowa forma narzędzia. Działają w oparciu o mechanizm napędzany siłą fizyczną użytkownika. Rzadko ulegają awarii, są stosunkowo tanie, lecz nie sprawdzają się w trakcie pracy z materiałami o większej twardości.

Zszywacze elektryczne występują w wersji zasilanej sieciowo oraz akumulatorowej. Są to urządzenia przydatne w trakcie produkcji masowej, gdzie wymagane jest wbicie wielu zszywek w krótkim czasie. Nie pobierają dużej mocy, charakteryzują się wysoką sprawnością, lecz są nieco droższe od modeli ręcznych. Z uwagi na długi czas pracy zszywacze akumulatorowe również cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród amatorów realizujących drobne prace dekoratorskie lub tapicerskie.

Zszywacze pneumatyczne to specjalistyczne narzędzia o wysokiej wydajności. Radzą sobie nawet z bardzo twardymi materiałami, jednakże konieczność posiadania dodatkowego wyposażenia oraz wysoka cena samego narzędzia sprawiają, że po zszywacze pneumatyczne sięgają jedynie nieliczni.

Dobór zszywacza względem wykonywanej pracy

Zszywacze elektryczne, zarówno akumulatorowe, jak i zasilane sieciowo dobrze sprawdzają się jako urządzenia użytku domowego. Umożliwiają przeprowadzenie drobnych napraw tapicerki meblowej, ram obrazów lub realizację projektów plastycznych.

W roli zszywaczy budowlanych dobrze odnajdują się zszywacze młotkowe i pneumatyczne. Z ich pomocą zamocujesz różnorakie folie izolacyjne, listwy, płyty wiórowe, itp. W szczególności zszywacze młotkowe cieszą się dużą popularnością wśród dekarzy.

Jeśli na co dzień pracujesz z bardzo twardymi materiałami, np. w warsztacie stolarskim najlepszym rozwiązaniem będzie zszywacz pneumatyczny wyróżniający się dużą efektywnością i komfortem pracy.

Jak dobrać zszywki?

Rodzaje zszywek do takera różnią się kształtem, długością, grubością i materiałem, z którego są zbudowane. Najpopularniejsze są zszywki prostokątne o długości od 3 do 50 mm. Ich grubość waha się między 0,5 a 2 mm, natomiast szerokość między 7 a 12 mm. Zszywki łukowe powszechnie wykorzystuje się podczas montażu przewodów elektrycznych. Dużym uznaniem cieszą się także sztyfty, czyli gwoździe tapicerskie.

Powiązane produkty

ZSZYWACZ TAPICERSKI Taker Metalowy + 10100 Zszywek KOMPLET ZSZYWACZ+ZSZYWKI 10100

36.78 zł 36.78 zł

ZSZYWACZ TAPICERSKI Taker Metalowy100 zszywek S23920

20.79 zł 20.79 zł

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.


Notice: tempnam(): file created in the system's temporary directory in /var/www/clients/client0/web1/web/vendor/doctrine/cache/lib/Doctrine/Common/Cache/FileCache.php on line 251

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 60554 bytes written, possibly out of free disk space in /var/www/clients/client0/web1/web/vendor/doctrine/cache/lib/Doctrine/Common/Cache/FileCache.php on line 254