Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Szlifierka kątowa to niezwykle praktyczne narzędzie wykorzystywane do cięcia, szlifowania i polerowania różnorakich materiałów. Stanowi funkcjonalne uzupełnienie zestawu narzędzi profesjonalistów, lecz warto mieć ją także w przydomowym warsztacie. Jeśli zastanawiasz siękątówka - jaką kupić?” koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania czym powinna charakteryzować się szlifierka kątowa dla amatora, a czym wyróżnia się szlifierka dla profesjonalisty. Przyjemnej lektury!

Tniemy i szlifujemy - szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa to elektronarzędzie cieszące się dużą popularnością w branży remontowo - budowlanej. Możemy ją wykorzystać nawet na terenie budowy, wystarczy dobrać odpowiedni typ narzędzia. Z szlifierek kątowych chętnie korzystają stolarze, pracownicy warsztatów samochodowych oraz pasjonaci majsterkowania, a wszystko to dzięki ich niebywałej uniwersalności. Dobierając odpowiednie tarcze, za pomocą kątówki możemy szlifować, ciąć lub polerować różnorakie materiały - od drewna po metal.

Podstawowa informacja - moc szlifierki

Inwestując w nową szlifierkę kątową warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, np. regulację obrotów, funkcję tłumienia drgań lub wagę urządzenia. W pierwszej kolejności warto się jednak kierować mocą urządzenia. To kluczowy parametr techniczny informujący nas o wydajności kątówki oraz zakresie prac, jakie możemy nią wykonywać. Jaka moc szlifierki kątowej jest odpowiednia?

Szlifierki kątowe dla amatorów charakteryzują się mocą na poziomie 650-900 W. Za ich pomocą możemy przeprowadzać lekkie prace, takie jak np. cięcie miękkich metali. Sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów charakteryzuje się wyższą mocą rzędu 900-1600W i jest przeznaczony do wielogodzinnej pracy obejmującej obróbkę materiałów różnego typu. Wybierając szlifierki akumulatorowe sięgajmy po narzędzia o napięciu 18V lub wyższym.

szlifierka-katowa-18v-proseries-kd1772-elektryczna-mocna.jpg

Jak wybrać szlifierkę?

Moc to nie jedyna cecha, na którą warto zwrócić uwagę kupując szlifierkę kątową. Istotne są także następujące parametry:

  • średnica tarczy, jaką możemy zamontować w uchwycie szlifierki;
  • gabaryty i waga urządzenia;
  • możliwość regulacji obrotów;
  • tłumienie drgań;
  • zabezpieczenia przed nieumyślnym włączeniem;
  • typ włącznika - możliwość trwałego włączenia / wyłączenia urządzenia lub konieczność ciągłego trzymania palca na przycisku;
  • komfort i ergonomia użytkowania;
  • producent.

Szlifierka akumulatorowa? Poręczny wybór

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych szlifierek kątowych zasilanych sieciowo są szlifierki akumulatorowe wyposażone w baterie litowo-jonowe. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony lub wręcz niemożliwy, np. w terenie lub na dużych wysokościach. Co więcej, są bardziej mobilne i poręczne od modeli zasilanych sieciowo.

Wybierając akumulatorową szlifierkę kątową koniecznie trzeba mieć na uwadze pojemność akumulatora i wynikający z niej gwarantowany czas pracy narzędzia. Ponadto, warto zwrócić uwagę na czas ładowania akumulatora szlifierki oraz napięcie. Najlepsze są modele posiadające akumulator o napięciu 18V i wyższym.

Dobór tarczy do zadanej pracy

Dostępne na rynku tarcze do szlifierki kątowej różnią się rozmiarem, materiałem, z którego są wykonane oraz przeznaczeniem.

Tarcze o średnicy równej 115mm dobrze sprawdzają się np. podczas usuwania rdzy. Bardziej zaawansowane prace wymagają zastosowania większych tarcz o średnicy min. 125mm.

Ważna jest również grubość tarcz do szlifierki kątowej. Tarcze 1-3 milimetrowe wykorzystywane są do cięcia materiałów, natomiast grubsze, ok. 6mm, do szlifowania.

Materiał, z którego wykonane są tarcze do szlifierki kątowej wpływa na ich zastosowanie. Tarcze korundowe wykorzystuje się do cięcia metali, betonu, itp. Tarcze szlifierskie występują w wersji korundowej, diamentowej, nylonowej i innych. Do czyszczenia rdzy i usuwania lakierów stosuje się szczotki druciane, a do cięcia drewna tarcze łańcuchowe.

Powiązane produkty

Szlifierka kątowa 125mm 1400W KD1724

110.00 zł

Szlifierka oscylacyjna 900W myszka KD3058

87.00 zł

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 60554 bytes written, possibly out of free disk space in /var/www/clients/client0/web1/web/vendor/doctrine/cache/lib/Doctrine/Common/Cache/FileCache.php on line 254