Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Szlifierka kątowa to niezwykle praktyczne narzędzie wykorzystywane do cięcia, szlifowania i polerowania różnorakich materiałów. Stanowi funkcjonalne uzupełnienie zestawu narzędzi profesjonalistów, lecz warto mieć ją także w przydomowym warsztacie. Jeśli zastanawiasz siękątówka - jaką kupić?” koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania czym powinna charakteryzować się szlifierka kątowa dla amatora, a czym wyróżnia się szlifierka dla profesjonalisty. Przyjemnej lektury!

Tniemy i szlifujemy - szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa to elektronarzędzie cieszące się dużą popularnością w branży remontowo - budowlanej. Możemy ją wykorzystać nawet na terenie budowy, wystarczy dobrać odpowiedni typ narzędzia. Z szlifierek kątowych chętnie korzystają stolarze, pracownicy warsztatów samochodowych oraz pasjonaci majsterkowania, a wszystko to dzięki ich niebywałej uniwersalności. Dobierając odpowiednie tarcze, za pomocą kątówki możemy szlifować, ciąć lub polerować różnorakie materiały - od drewna po metal.

Podstawowa informacja - moc szlifierki

Inwestując w nową szlifierkę kątową warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, np. regulację obrotów, funkcję tłumienia drgań lub wagę urządzenia. W pierwszej kolejności warto się jednak kierować mocą urządzenia. To kluczowy parametr techniczny informujący nas o wydajności kątówki oraz zakresie prac, jakie możemy nią wykonywać. Jaka moc szlifierki kątowej jest odpowiednia?

Szlifierki kątowe dla amatorów charakteryzują się mocą na poziomie 650-900 W. Za ich pomocą możemy przeprowadzać lekkie prace, takie jak np. cięcie miękkich metali. Sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów charakteryzuje się wyższą mocą rzędu 900-1600W i jest przeznaczony do wielogodzinnej pracy obejmującej obróbkę materiałów różnego typu. Wybierając szlifierki akumulatorowe sięgajmy po narzędzia o napięciu 18V lub wyższym.

szlifierka-katowa-18v-proseries-kd1772-elektryczna-mocna.jpg

Jak wybrać szlifierkę?

Moc to nie jedyna cecha, na którą warto zwrócić uwagę kupując szlifierkę kątową. Istotne są także następujące parametry:

  • średnica tarczy, jaką możemy zamontować w uchwycie szlifierki;
  • gabaryty i waga urządzenia;
  • możliwość regulacji obrotów;
  • tłumienie drgań;
  • zabezpieczenia przed nieumyślnym włączeniem;
  • typ włącznika - możliwość trwałego włączenia / wyłączenia urządzenia lub konieczność ciągłego trzymania palca na przycisku;
  • komfort i ergonomia użytkowania;
  • producent.

Szlifierka akumulatorowa? Poręczny wybór

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych szlifierek kątowych zasilanych sieciowo są szlifierki akumulatorowe wyposażone w baterie litowo-jonowe. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony lub wręcz niemożliwy, np. w terenie lub na dużych wysokościach. Co więcej, są bardziej mobilne i poręczne od modeli zasilanych sieciowo.

Wybierając akumulatorową szlifierkę kątową koniecznie trzeba mieć na uwadze pojemność akumulatora i wynikający z niej gwarantowany czas pracy narzędzia. Ponadto, warto zwrócić uwagę na czas ładowania akumulatora szlifierki oraz napięcie. Najlepsze są modele posiadające akumulator o napięciu 18V i wyższym.

Dobór tarczy do zadanej pracy

Dostępne na rynku tarcze do szlifierki kątowej różnią się rozmiarem, materiałem, z którego są wykonane oraz przeznaczeniem.

Tarcze o średnicy równej 115mm dobrze sprawdzają się np. podczas usuwania rdzy. Bardziej zaawansowane prace wymagają zastosowania większych tarcz o średnicy min. 125mm.

Ważna jest również grubość tarcz do szlifierki kątowej. Tarcze 1-3 milimetrowe wykorzystywane są do cięcia materiałów, natomiast grubsze, ok. 6mm, do szlifowania.

Materiał, z którego wykonane są tarcze do szlifierki kątowej wpływa na ich zastosowanie. Tarcze korundowe wykorzystuje się do cięcia metali, betonu, itp. Tarcze szlifierskie występują w wersji korundowej, diamentowej, nylonowej i innych. Do czyszczenia rdzy i usuwania lakierów stosuje się szczotki druciane, a do cięcia drewna tarcze łańcuchowe.

Powiązane produkty

Szlifierka kątowa 125mm 1400W KD1724

110.00 zł

SZLIFIERKA KĄTOWA 125mm 1600W KD3052 KD3052

153.00 zł

Szlifierka oscylacyjna 900W myszka KD3058

87.00 zł

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.