Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Wiertarka to praktyczne elektronarzędzie przeznaczone do wiercania i pogłębiania otworów. W zależności od dostępnych akcesoriów możemy za jej pomocą także szlifować, czyścić metal, wkręcać i wykręcać śruby i wkręty oraz frezować. Jej ponadprzeciętną funkcjonalność doceniają profesjonalne ekipy remontowo - budowlane oraz pasjonaci hobbystycznie zajmujący się majsterkowaniem. Jeśli planujesz zakup wiertarki, ale zastanawiasz się jaki model wybrać koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim informacje jaką wiertarkę kupić, czym jest wiertarka z udarem oraz jak dobrać wiertła do pracy. Zapraszamy do lektury!

Jaka wiertarka do majsterkowania?

Wiertarka to niezwykle użyteczne narzędzie, które docenisz także w warunkach domowych. Doskonale sprawdza się podczas skręcania mebli, wiercenia otworów w drewnie, tworzywach sztucznych lub metalu. Charakteryzuje się dużą efektywnością i komfortem pracy, a jej zastosowanie jest wszechstronne. Jak jednak podjąć decyzję jaką wiertarkę kupić? Wybór modeli dostępnych na rynku jest naprawdę szeroki - wiertarki z udarem, młotowiertarki, wkrętarki, wiertarko -wkrętarki… Pamiętajmy jednak, że przy wyborze warto kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Profesjonalne i znacznie droższe modele wiertarek lepiej zostawić specjalistom. Do większości zadań domowych wystarczające będzie narzędzie o mocy 500W. Jeśli jednak planujemy poważny remont obejmujący np. wiercenie w metalu warto wybrać mocniejszy sprzęt. Ponadto, w trakcie zakupów warto mieć na uwadze również takie aspekty jak długość kabla zasilającego oraz materiał, z którego wykonano łożyska i przekładnie. Istotną kwestią jest także możliwość regulacji kierunku i prędkości obrotów oraz rodzaj uchwytu.

wiertarka-udarowa-18v-proseries.jpg

Wiertarka z udarem czy bez?

Udarem w wiertarkach nazywamy system wytwarzania uderzeń o określonej częstotliwości. Wiertarki zazwyczaj wyposażone są w zębatkowy lub ślimakowy mechanizm udarowy.

Rozważając, jaką wiertarkę kupić w pierwszej kolejności musimy ustalić z jakim typem materiału będziemy pracować. Wiertarki udarowe doskonale sprawdzają się podczas wiercenia w materiałach, takich jak np. beton i cegła, charakteryzujących się dużą twardością i kruchością. Wiertarki bezudarowe lepiej sprawdzają się w trakcie pracy z drewnem, metalami i tworzywami sztucznymi. Do cech wyróżniających wiertarkę bez udaru należą mała waga i kompaktowa budowa. Nie są one jednak przeznaczone do długotrwałej pracy z dużym obciążeniem.

Warto także zaznaczyć, że wiertarki udarowe mogą pracować w trybie bez udaru, dzięki czemu są bardziej uniwersalne niż wiertarki bezudarowe.

Wiertarka sieciowa czy akumulatorowa?

Wiertarki akumulatorowe cieszą się rosnącą popularnością wśród majsterkowiczów. Są mobilne i nie wymagają stałego dostępu do źródła energii elektrycznej. Posiadają jednak kilka wad. Są cięższe od wiertarek sieciowych, wymagają ciągłej kontroli poziomu naładowania baterii oraz z reguły charakteryzują się niższą niż w przypadku modeli kablowych mocą. Często są również pozbawione funkcji udaru.

Reasumując, najlepszym wyborem jest zakup wiertarki udarowej zasilanej sieciowo.

Wiertarka, wiertarka udarowa czy młotowiertarka?

Wybór narzędzia najlepiej jest uzależnić od rodzaju i częstotliwości wykonywanej pracy.

Wiertarka bezudarowa doskonale spełnia swoją funkcję podczas wiercenia w drewnie, tworzywach sztucznych i metalu. Nie warto jednak po nią sięgać jeśli planujemy wielogodzinną pracę.

Wiertarka udarowa świetnie radzi sobie z twardymi, kruszącymi się materiałami, np. cegłą, betonem, marmurem. Wyłączając udar możemy z niej korzystać jak z wiertarki bez udaru.

Młotowiertarką nazywamy elektronarzędzie wyposażone w mechanizm udaru pneumatycznego. Doskonale sprawdza się podczas wiercenia w betonie, marmurze, kamieniu i innych twardych materiałach. Wykorzystując młotowiertarkę w trybie kucia można za jej pomocą kuć bruzdy w ścianach, itp.

Dobór wierteł do pracy

Rodzaj wierteł należy dobrać do materiału, który obrabiamy. Koniecznie należy również sprawdzić typ mocowania wiertła w wiertarce.

Inwestując w wiertła do wiertarki warto rozważyć zakup zestawu zawierającego wiertła przeznaczone do różnych materiałów. Co więcej, nie należy sięgać po najtańsze produkty dostępne na półce w sklepie, ponieważ ich jakość jest wątpliwa i szybko się zużywają.

Powiązane produkty

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.


Notice: tempnam(): file created in the system's temporary directory in /var/www/clients/client0/web1/web/vendor/doctrine/cache/lib/Doctrine/Common/Cache/FileCache.php on line 251

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 60554 bytes written, possibly out of free disk space in /var/www/clients/client0/web1/web/vendor/doctrine/cache/lib/Doctrine/Common/Cache/FileCache.php on line 254