Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Ostrzałki

OSTRZAŁKA do ostrzenia noży nożyczek osełka SUPER 16-KT-V0010

20.00 zł

STANLEY OSTRZA łamane OSTRZE do NOŻY 18 mm 100 SZT KOMPLET OSTRZA STANLEY 2x50

88.00 zł

Noże należą do najpopularniejszych narzędzi stosowanych niemal przez każdego. Korzysta się z nich w kuchni podczas przygotowywania posiłków, w sklepie podczas ćwiartowania mięsa, w biurze i w magazynie podczas otwierania paczek, w tapicerstwie czy też w terenie przygotowując ognisko. Miejsca i sposoby zastosowania noży można wyliczać bez końca. Co jednak zrobić gdy ich funkcjonalność maleje w wyniku stępienia? Wówczas koniecznie należy sięgnąć po ostrzałki do noży! Na rynku dostępnych jest wiele typów ostrzałek zarówno uniwersalnych, przeznaczonych do ostrzenia noży, nożyczek i kos, jak i specjalistycznych, np. ostrzałki do wierteł.

Czym jest ostrzałka i jak się jej używa?

Ostrzałki to proste w swej budowie, praktyczne narzędzia przeznaczone do ostrzenia części tnących takich przyrządów jak noże, nożyczki, siekiery, kosy, sekatory, kosiarki, szpadle czy wiertła. Kamienie do ostrzenia są wykonane z kamieni ściernych lub ziaren ściernych spojonych lepiszczem. Ostrzałki wykonuje się zarówno z kamieni naturalnych, jak i z tworzyw sztucznych.

Klasyczna ostrzałka do noży jest niewielkim narzędziem, dzięki czemu jest prosta w transporcie i może być stosowana niemal wszędzie. Proces ostrzenia polega na pocieraniu osełką o wybrany element tnący, dzięki czemu ulega on szlifowaniu i staje się bardziej ostry. Niektóre modele ostrzałek do noży są wyposażone w ergonomiczne uchwyty z tworzywa sztucznego, które w znacznym stopniu poprawiają komfort użytkowania narzędzia oraz znacząco zwiększają poczucie bezpieczeństwa podczas ostrzenia.

Nietypowe kamienie do ostrzenia w narzedziswiat.pl

W sklepie internetowym narzedziswiat.pl dostępne są klasyczne ostrzałki do noży w przystępnych cenach. Oferujemy również profesjonalne kamienie do ostrzenia. Urządzenia te są przeznaczone do mocowania w uchwycie wiertarki lub wkrętarki i wyjątkowo proste w obsłudze. Wystarczy zbliżyć do obracającego się kamienia ostrze, które chcemy naostrzyć. Kamienie do ostrzenia doskonale spełnią swoją funkcję w każdym profesjonalnym warsztacie.

Ponadto oferujemy Państwu wysokiej jakości ostrzałkę do wierteł. Urządzenie to jest przeznaczone do pracy z wiertarkami lub wkrętarkami. Ostrzałkę stosuje się do szlifowania stępionych wierteł, przedłużając ich sprawność i żywotność. Jest wykonana z materiałów wysokiej jakości, a także prosta w obsłudze, dzięki czemu bez wątpienia będzie doskonałym uzupełnieniem Państwa zestawu narzędzi!

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.