Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Pompy zatapialne


Pompy zatapialne (określane również jako pompy zanurzeniowe) to funkcjonalne urządzenia elektryczne przeznaczone do przepompowywanie wody, zarówno czystej jak i brudnej. Znajdują zastosowanie w przemyśle, jednak równie dużą popularnością cieszą się w gospodarstwach domowych. 

Pompy zatapialne w gospodarstwach domowych

Pompy zanurzeniowe do wody umożliwiają realizację takich czynności jak opróżnianie basenów, oczek wodnych, pobieranie wody ze studni czy oczyszczanie szamba. Pompy zatapialne cechuje wodoodporność, dzięki czemu są wyjątkowo bezpieczne i niewrażliwe na szkodliwy wpływ warunków zewnętrznych. Ponadto pompy zanurzeniowe charakteryzuje prostota użytkowania i niezwykła funkcjonalność. Nieodłącznym elementem pompy jest pływak, kontrolujący środowisko, w jakim w danym momencie pompa się znajduje. Pozwala to na uniknięcie awarii, które mogłyby mieć miejsce w przypadku pracy „na sucho”. Istotnym komponentem każdej pompy jest sprężysty wąż pozwalający na transport czynnika.

Pompa do wody czystej czy brudnej?

Podstawowym podziałem pomp zatapialnych jest podział na pompy do wody czystej oraz pompy do brudnej wody. Te pierwsze znajdują zastosowanie podczas przepompowywania wody czystej lub niemal czystej np. podczas pobierania wody ze studni lub oczyszczania basenów. Pompy zatapialne do wody brudnej to głównie pompy służące do opróżniania szamb przydomowych. Znajdują one także zastosowania w przypadku konieczności osuszenia zalanych pomieszczeń. Z reguły pompy do brudnej wody są wyposażone w system rozdrabniający mający na celu rozbicie frakcji stałej, tak by uniknąć zatkania układu.

Parametrami, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu pompy zatapialnej są wysokość podnoszenia oraz wydajność pompy. Moc pompy choć wpływa na wysokość rachunków za energię elektryczną, nie jest aż tak istotnym parametrem w porównaniu do pozostałych dwóch. Maksymalna wysokość podnoszenia jest to parametr pozwalający na określenie na jaką maksymalną wysokość pompa jest w stanie przetransportować ciecz. Wydajność pompy wyrażana w litrach na godzinę, określa jaką objętość cieczy pompa jest w stanie przetransportować w danej jednostce czasu. Pompy o wyższej wydajności pracują szybciej, dzięki czemu zbiornik może zostać opróżniony w krótszym czasie. Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.