Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Imbusy


Klucze imbusowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów kluczy warsztatowych przeznaczonych do wkręcania i wykręcania śrub. Najpopularniejsze klucze imbusowe wyglądem przypominają wygięty metalowy pręt w kształcie litery L. Na rynku spotyka się także takie w kształcie litery Z, lecz są one mniej znane. Imbusy są używane zarówno przez profesjonalne ekipy budowlano – remontowe, jak i przez majsterkowiczów – amatorów przeprowadzających drobne remonty w domowym zaciszu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem kluczy imbusowych dostępnych w narzedziswiat.pl!

Klucze imbusowe - zastosowanie

Klucze imbusowe to praktyczne narzędzia warsztatowe przeznaczone do wkręcania i wykręcania śrub imbusowych. Śruby takie charakteryzują się łbami z sześciokątnym otworem różnej wielkości. Na rynku dostępne są zarówno imbusy, jak i śruby imbusowe o znormalizowanych wymiarach.

Śruby imbusowe stosowane są w miejscach trudno dostępnych i ciasnych. Dokręcenie tradycyjnej śruby np. kluczem płaskim lub nasadowym wymaga dodatkowej przestrzeni wokół śruby. Problem ten nie istnieje w przypadku kluczy imbusowych, których trzpień umiejscawia się wewnątrz łba śruby.

Klucze imbusowe na rynku dostępne są jako narzędzia ręczne, lecz również w postaci bitów przeznaczonych do pracy z elektronarzędziami, np. z wkrętarkami. Często spotykane są także zestawy kluczy imbusowych w różnych rozmiarach.

Często stosowanym zastosowaniem kluczy imbusowych jest skręcanie mebli dedykowanych do samodzielnego montażu. Meble te, często w zestawie posiadaja wkręty z łbami imbusowymi oraz niskiej jakości klucze imbusowe.

Bardziej wymagający majsterkowicze chętnie sięgają również po klucze imbusowe torx. Trzpień tego typu klucza ma kształt sześcioramiennej gwiazdy i jest przeznaczony do odpowiednio ukształtowanych śrub imbusowych. Klucze imbusowe torx charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością.

Klucze imbusowe wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą kluczy imbusowych sklepu narzedziswiat.pl. Znajdziecie Państwo u nas wysokogatunkowe klucze imbusowe dostępne pojedynczo, jak również zestawy imbusów. Oferujemy Państwu także zestawy bitów imbusowych torx w przystępnych cenach. Produkty dostępne w naszym sklepie charakteryzują się wysoką jakością, dzięki zastosowaniu odpowiedniego typu stali. Inwestując w profesjonalne klucze imbusowe zyskujecie Państwo pewność, że będą Wam służyły przez lata.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.