Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Pilniki


Pilnik jest niezbędnym akcesorium warsztatowym, przeznaczonym do szlifowania, ostrzenia lub wygładzania metalu, drewna i tworzyw sztucznych. Powszechnie stosuje się różnorakie rodzaje pilników, m.in. pilniki płaskie, trójkątne, okrągłe, półokrągłe, kwadratowe i igłowe. Pilniki cieszą się uznaniem zarówno wśród profesjonalistów, zawodowo zajmujących się obróbką metalu lub drewna, jak i wśród majsterkowiczów hobbystycznie podejmujących się drobnych napraw w gospodarstwach domowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem pilników dostępnych w sklepie internetowym narzedziswiat.pl!

Pilniki – budowa, zastosowanie

Pilnik jest narzędziem ręcznym przeznaczonym do obróbki zewnętrznej warstwy metalu lub drewna. Pilniki najczęściej wykonuje się z odpowiednio zabezpieczonej stali narzędziowej. Składają się one z dwóch części – rękojeści oraz części roboczej. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, czy rękojeść pilnika jest pokryta powłoką antypoślizgową. Tylko odpowiednio wytrzymałe i solidne narzędzia są gwarancją bezpiecznej i komfortowej pracy.

Pilnik jest uniwersalnym narzędziem, którego funkcjonalność docenią specjaliści z wielu dziedzin. Dużą popularnością cieszą się pilniki stolarskie, ślusarskie i ciesielskie. Niekiedy wykorzystuje się je również podczas prac glazurniczych, a także w złotnictwie i jubilerstwie.

Profesjonalnie wyposażony warsztat jest gwarancją sprawnie wykonanej pracy. W zależności od typu i kształtu powierzchni piłowanej, powszechnie stosuje się różne rodzaje pilników. Pilniki płaskie doskonale sprawdzą się podczas piłowania szczelin, natomiast pilniki okrągłe znakomicie spełnią swoją funkcję w trakcie szlifowania elementów o owalnym kształcie. Fachowcy często sięgają także po specjalistyczne rodzaje pilników, takie jak iglak i tarnik. Pierwszy z nich jest przeznaczony do prac precyzyjnych, natomiast tarnik znajduje zastosowanie podczas zgrubnego piłowania metali.

Pilniki w narzedziswiat.pl

W sklepie internetowym narzedziswiat.pl znajdziecie Państwo wysokiej jakości pilniki w konkurencyjnych cenach. Oferta naszego sklepu obejmuje pilniki do drewna, pilniki do metalu oraz zestawy pilników. Ponadto, oferujemy Wam pilniki o różnym kształcie, np. pilniki płaskie, trójkątne, kwadratowe i okrągłe. Produkty dostępne w naszym sklepie są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są niezwykle trwałe i żywotne. Serdecznie zapraszamy do zakupów!

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.