Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Nitownice

ZESTAW NITOWNICA ręczna + Nity 400szt Al Stal MOC KOMPLET NITOWNICA + 400NITÓW

42.93 zł 42.93 zł

NITY ALUMINIOWE 4,8x12 4,8x10 4x12 4x10 4x8 250 SZ KOMPLET ZESTAW NITY 250

13.00 zł

ZESTAW NITOWNICA RĘCZNA + NITY 50 szt AL STAL MOC KOMPLET NITOWNICA S24050 + NITY 50szt

26.00 zł

NITOWNICA Stanley MR33 GRATIS Nity 200szt ręczna KOMPLET NITOWNICA STANLEY 200NITÓW

61.38 zł 61.38 zł

ZESTAW NITOWNICA ręczna + Nity 300 szt Al Stal MOC KOMPLET NITOWNICA+300NITÓW

66.00 zł

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem sklepu narzedziswiat.pl. Oferujemy Państwu wysokogatunkowe nitownice ręczne i nitownice do nitonakrętek w przystępnych cenach. Ponadto dysponujemy szerokim wyborem nitów aluminiowych, stalowych i nakrętek nitujących. Zakres prac, w których można wykorzystać połączenie nitowe jest szeroki. Warto się o tym przekonać dokonując zakupów w naszym sklepie internetowym.

Jak nitować i jak korzystać z nitownicy do nitonakrętek?

Nitowanie jest rodzajem trwałego, nierozłącznego połączenia mechanicznego dwóch lub więcej elementów. Nitownice wykorzystywane w małych warsztatach i w gospodarstwach domowych wykorzystują technologię nitowania na zimno. Przed przystąpieniem do procesu nitowania należy przygotować odpowiedni otwór w elementach, które mają być ze sobą połączone. Obsługa nitownicy ręcznej do nitów zrywalnych jest prosta i szybka. Po włożeniu nitu do nitownicy należy umiejscowić nit w wybranym otworze, a następnie zacisnąć ramiona nitownicy. Zamykanie i otwieranie ramion nitownicy należy powtarzać wielokrotnie, aż do oderwania końcówki nitu. Nitowanie jest uniwersalnym sposobem łączenia elementów wykonanych z metali, tworzyw sztucznych czy skóry.

Nitownice ręczne 

Nitownica ręczna do nitonakrętek jest praktycznym elementem wyposażenia warsztatu każdego majsterkowicza. Nie każdy jednak wie jak proste w obsłudze jest to narzędzie. Warto się o tym przekonać, ponieważ zaciskarka do nitonakrętek pozwala na stworzenie solidnego połączenia mechanicznego nawet bardzo cienkich materiałów. Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować w elemencie, w którym mamy zamiar umieścić nitonakrętkę, otwór o odpowiedniej średnicy. Następnie z kompletu bolców dołączonych do nitownicy ręcznej do nitonakrętek, należy wybrać jeden o szerokości gwintu dopasowanej do montowanej przez nas nitonakrętki. Po zwolnieniu blokady unieruchamiającej rączki nitownicy, należy umieścić wybrany bolec w przeznaczonym do tego miejscu. Kolejnym krokiem jest wyregulowanie położenia bolca w nitownicy tak, by wystająca część bolca długością odpowiadała głębokości nitonakrętki. Po regulacji na bolec należy nakręcić nitonakrętkę, a następnie umieścić ją w przygotowanym otworze. Później wystarczy tylko zacisnąć ramiona nitownicy ręcznej i wykręcić bolec.

Do każdego zakupionej w naszym sklepie nitownicy dołączona jest instrukcja obsługi objaśniająca niuanse użytkowania danego modelu narzędzia.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.