Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 300 zł
608-378-876, 882-017-338
złóż zamówienie telefoniczne
Zwrot towaru do 14 dni
Masz pytania? Napisz!
biuro@narzedziswiat.pl

Opalarki


Opalarka elektryczna jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia warsztatu każdego fachowca. Jest ceniona przede wszystkim za wyjątkową uniwersalność i wielozadaniowość. Nie każdy wie, jak praktycznym urządzeniem są opalarki i w jak wielu pracach mogą okazać się przydatne.

Opalarkazastosowanie

Podstawowym zastosowaniem opalarek elektrycznych jest usuwanie powłok lakierniczych oraz rozpuszczanie farb i emalii. Cechą umożliwiającą to jest generowanie, za pomocą spirali grzejnej, strumienia powietrza o bardzo wysokiej temperaturze. Znajdują one jednak szereg innych zastosowań zarówno w branżach budowlanych jak i w domu i ogrodzie. Opalarki to elektronarzędzia, stosowane do modelowania folii i tworzyw sztucznych w trakcie takich prac jak usuwanie zniekształceń PCV czy wyrównywanie zagnieceń instalacji. Popularnym zastosowaniem opalarek elektrycznych jest zwieranie folii termokurczliwej. Może być stosowana również do rozpuszczania klejów, smoły czy bitumu. Stolarze docenią ją za pomoc w usuwaniu oklein meblowych, natomiast ogrodnicy za pomoc w walce z niechcianymi chwastami. Jednymi z najbardziej interesujących zastosowań opalarek są dezynfekcja powierzchni oraz opalanie drewna opalarką, dzięki czemu można w prosty sposób postarzyć drewno tak by ukazać jego wyjątkową strukturę.

Jak wybrać odpowiednią opalarkę?

Opalarka jest urządzeniem wszechstronnym dzięki zdolności ogrzewania, zgrzewania, suszenia, rozmrażania i rozpuszczania wielu typów materiałów. Na rynku dostępne są różnorakie rodzaje opalarek, jednak jak dobrać opalarkę dostosowaną do naszych potrzeb? W pierwszej kolejności należy ocenić w jakich pracach może okazać się ona przydatna, a z jakich funkcji najprawdopodobniej nie będziemy korzystać. To pozwoli na określenie mocy elektrycznej oraz wymaganej temperatury wytwarzanego gorącego powietrza. Opalarka elektryczna z regulacją temperatury jest korzystnym rozwiązaniem, ze względu na możliwość ustawienia odpowiedniej dla danej pracy wartości temperatury. Należy również rozwarzyć zakup opalarki z wyświetlaczem LCD. Takie rozwiązanie może okazać się wyjątkowo praktyczne i pomocne np. podczas precyzyjnego ustawiania wymaganej temperatury. Ponadto, atrakcyjnym dodatkiem są dysze do opalarki. Umożliwiają one precyzyjne skierowanie strumienia gorącego powietrza na wybraną powierzchnię, dzięki czemu obsługa opalarki będzie bezpieczna i wydajna.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy -5% na zakupy.
Kod rabatowy otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.